Rendezvények és versenyek

Telephelyek

Programok

Csengersima

program

Idősek napja

Karácsony

Krétakör Művészeti verseny

 

 

 

 

Tanszak/ részt vevők száma összlétszámon belül %

társastánc tanszak/23/100%

társastánc tanszak/23/ 100%

társastánc tanszak/8/ 34%

 

 

 

Szorgalmatos

program

Karácsony

Tiszavasvári Retro majális

Öhönforgató verseny

Rubin cipők táncverseny

Krétakör Művészeti verseny

Mikulás

 

Tanszak/ részt vevők száma összlétszámon belül %

billentyűs tanszak/ 9/100%

moderntánc tanszak/17/ 100%

moderntánc tanszak/17/ 90%

moderntánc tanszak/17/ 100%

moderntánc tanszak/17/ 82% billentyűs tanszak/ 3/33%

moderntánc tanszak/17/ 82%

Rozsály

program

Karácsony

Rozsály Civil Szervezetek napja

Krétakör Művészeti verseny

 

 

 

 

Tanszak/ részt vevők száma összlétszámon belül %

társastánc tanszak/45/100%

társastánc tanszak/45/100%

társastánc tanszak/10/ 21%

 

 

 

Gacsály

program

Idősek napja

Karácsonyi vásár

Kék Madár Szociális gondozó

„Kedves ház program”

Krétakör művészeti verseny

 

 

Tanszak/ részt vevők száma összlétszámon belül %

társastánc tanszak/28/59%

társastánc tanszak/47/ 100%

társastánc tanszak/28/ 59%

társastánc tanszak/47/ 100%

társastánc tanszak/20/ 42%

 

Méhtelek

program

-

-

 

 

 

 

 

Tanszak/ részt vevők száma összlétszámon belül %

 

 

 

 

 

 

Tiszalök

program

Szüreti mulatság

Jótékonysági bál

Mikulás

„Adventi ajándékkosár”

Iskolai karácsonyi ünnepség

Táncház

 

Tanszak/ részt vevők száma összlétszámon belül %

néptánc tanszak/47 /100%

néptánc tanszak/22 /46%

néptánc tanszak/47 /100%

néptánc tanszak/47 /100%

néptánc tanszak/47 /100%

néptánc tanszak/47 /100%

 

program

„Kossuth Feszt.”

„Széles a Tisza”

 

 

 

 

 

Tanszak/ részt vevők száma összlétszámon belül %

néptánc tanszak/47 /100%

néptánc tanszak/47 /100%

 

 

 

 

Nyírlugos

program

Karácsonyi műsor

Farsang

Krétakör Művészeti verseny

Ballagás

Anyák napja

 

 

Tanszak/ részt vevők száma összlétszámon belül %

billentyűs tanszak/19/100%

társastánc tanszak/25/100%

billentyűs tanszak/10/ 52%

billentyűs tanszak/9/47%

billentyűs tanszak/9/47%

 

Vaja

program

Idősek találkozója

verébavató

Jótékonysági bál

Majális

Művészeti gála

Krétakör Művészeti verseny

 

Tanszak/ részt vevők száma összlétszámon belül %

néptánc tanszak/22/22%

néptánc tanszak/14/ 14%

moderntánc tanszak /18/48%

moderntánc tanszak /37/100%

moderntánc tanszak /37/100% képzőművészeti tanszak/15/ 100%            néptánc tanszak /99/100%

 

moderntánc tanszak /18/48%

Nyírtass

program

Farsang

Alapítványi bál

Művészeti gála

Krétakör Művészeti verseny

 

 

 

Tanszak/ részt vevők száma összlétszámon belül %

néptánc tanszak/28/39%

néptánc tanszak/26/ 36%

néptánc tanszak/71/ 100%

néptánc tanszak/54/ 76%

 

 

Gégény

program

Első adventi gyertya gyújtása

Nagyecsedi verbunk  és csárdás verseny

Magyar kultúra napja

Májusfa állítás

Krétakör Művészeti verseny

Free Dance Nemzetközi Táncfesztivál

 

Tanszak/ részt vevők száma összlétszámon belül %

néptánc tanszak/21/100%

néptánc tanszak/1/4%

néptánc tanszak/21/   100%

néptánc tanszak/21/ 100%

néptánc tanszak/21/ 100%

néptánc tanszak/21/ 100%

Csenger

program

Makovecz Napok

Karácsonyi ünnepség

farsang

anyák napja

Krétakör Művészeti verseny

Művészeti gála

 

Tanszak/ részt vevők száma összlétszámon belül %

néptánc tanszak/74/100%

néptánc tanszak/74/ 100%

néptánc tanszak/74/100%

néptánc tanszak/74/100%

néptánc tanszak/53/71%

néptánc tanszak/74/100%

Nagyecsed, Rákóczi u.

program

Nagyecsedi verbunk és Csárdás verseny

farsang

Szüreti és tavaszváró bál

Krétakör művészeti verseny

Jubileumi gála

Tanévzáró Gála

 

Tanszak/ részt vevők száma összlétszámon belül %

néptánc tanszak/20/18%

néptánc tanszak27/24%

társastánc tanszak/24/ 25%     

társastánc tanszak/69/ 74%     

társastánc tanszak/93/ 100%     

társastánc tanszak/93/100%            néptánc tanszak 111/100%

Nagyecsed, Rózsás u.

program

Karácsonyi ünnepség

Farsang

év végi Művészeti gála

 

 

 

 

Tanszak/ részt vevők száma összlétszámon belül %

moderntánc tanszak 17/27%

moderntánc tanszak 42/68%

néptánc tanszak/91/100%       moderntánc tanszak 61/100%

 

 

 

Laskod

program

Karácsonyi műsor

Március 15-ei műsor

Krétakör Művészeti verseny

Művészeti gála

 

 

 

Tanszak/ részt vevők száma összlétszámon belül %

néptánc tanszak 25/100%

néptánc tanszak /3/12%

néptánc tanszak 25/100%

néptánc tanszak 25/100%

 

 

Magy

program

Népdal éneklési Verseny megnyitó ünnepség

Palásti hét

Iskolai bál

Márc. 15.

Krétakör Művészeti verseny

Tanévzáró

 

Tanszak/ részt vevők száma összlétszámon belül %

néptánc tanszak 16/47%

néptánc tanszak 34/100%

néptánc tanszak 16/47%

néptánc tanszak 16/47%

néptánc tanszak 16/47%

néptánc tanszak 16/47%

 

VERSENYEK, EREDMÉNYEK

  1. Nagyecsedi verbunk és Csárdás verseny Nemzetközi Néptáncfesztivál
  2. március 10-11.

A Rákóczi Kovács Gusztáv Hagyományőrző Együttes, a Free Dance Alapfokú Művészeti Iskola és a Bíborka Alapfokú Művészeti Iskola, Nagyecsed Város Önkormányzata, a Népművészet Táncos Mesterei Egyesület, és a Muharay Szövetség közreműködésével, V. alkalommal szervez verbunk versenyt szóló táncosok részére, ezzel tisztelegve a Nagyecsedi táncos hagyományok előtt. 

Az idei versenyre páros szóló táncosok is jelentkezhettek a helyi csárdás anyaggal.

A verseny beosztása:              2018. március 10. (szombat) verbunk

  1.                         március 11. (vasárnap) csárdás

A verseny helyszíne: Városi Művelődési Ház, 4355. Nagyecsed, Vasút u. 2.

A verseny kategóriái:

  1. Szóló férfitánc
  2. Páros szóló tánc
  3. Szóló páros tánc kísérővel

A táncosokat értékelő szakmai zsűri tagjai:

  • Felföldi László – zsűri elnöke - a MTA Zenetudományi Intézet nyugalmazott főmunkatársa, címzetes egyetemi és főiskolai tanár
  • Sztanó Hédi – néprajzkutató, producer, filmrendező, a Népművészet Ifjú Mestere
  • Busai Norbert – a Népművészet Ifjú Mestere, Örökös Aranysarkantyús Táncos, a Népművészet Táncos Mesterei Egyesület elnöke
  • Fitos Dezső - táncpedagógus, koreográfus, a Népművészet Ifjú Mestere, Örökös Aranysarkantyús Táncos, Harangozó díj
  • Kádár Ignác – táncpedagógus, koreográfus, a Népművészet Ifjú Mestere, Örökös Aranysarkantyús Táncos, Az Év legjobb Férfitáncosa 2007., Tedd ki a pontot-legényesverseny győztese 2008., 2009., Az évad legjobb férfi táncművésze 2012.
  • Lévai Péter – a Magyar Táncművészeti Egyetem adjunktusa

Korcsoportok:

  1. korcsoport: 6-10 év
  2. korcsoport: 11-13 év

III. korcsoport: 14-15 év

  1. korcsoport: 16-20 év
  2. korcsoport: 21-35 év
  3. korcsoport: 36 fölött

Zenei kíséret és zenei összeállítás:  Bürkös Zenekar

 Versenyeredmények

 Verbunk verseny eredményei

I.                   korcsoport

III. helyezés

Fehér Tamás

Free Dance AMI

 

Különdíj

Maródi Kristóf

Free Dance AMI

II. Korcsoport

I. helyezés

Sándor Benjamin Solt

Bartina Néptánc Közhasznú Egyesület

 

 

Tomócsik Milán

Free Dance AMI

 

II. helyezés

Birke Szabolcs

Free Dance AMI

 

 

Rimóczi Hunor

Mayossa Táncegyüttes

 

III. helyezés

Bulyáki Márk

Free Dance AMI

IV. Korcsoport

I. helyezés

Hoksz Attila

Free Dance Táncegyüttes

 

Különdíj

Lábas Zoltán

Free Dance AMI

V. Korcsoport

I. helyezés

Oszlánszki Patrik

Free Dance AMI

 

Csárdás verseny eredményei

I. Korcsoport

I. helyezés

Fóri-Nagy Eszter

Fehér Tamás

Free Dance AMI

 

II. helyezés

Kantár Csenge

Hamza László

Demecseri Rétközi Pendelyes Hagyományőrző Néptáncegyüttes

 

III. helyezés

Tárkányi Dorina

Torzsás Kristóf

Free Dance AMI

 

Különdíj

Kovács Ádám

Kísérő: Fóri-Nagy Eszter

Free Dance AMI

 

 

Imre Lívia

Patály Zoltán

Free Dance AMI

 II.korcsoport

Különdíj

Kiss Hanna

Molnár Attila

Free Dance AMI

V. Korcsoport

I. helyezés

Bulyáki Anett

Oszlánszki Patrik

Free Dance AMI,                     Free Dance Táncegyüttes

Vándordíj

 

Bulyáki Anett

Oszlánszki Patrik

Free Dance AMI,                     Free Dance Táncegyüttes

Közönségdíj

 

Sarkadi Evelin

Molnár Máté

Free Dance AMI

 

 VIII. Krétakör Művészeti Verseny- 2018. május 12.

Ebben a tanévben Nyíregyházán került megrendezésre az VIII. Krétakör Művészeti Verseny.

 TÁNCMŰVÉSZETI ÁG

 Tánc kategória:

  • Néptánc
  • Társastánc
  • Moderntánc
  • Egyéb: akrobatikus rock and roll, hip-hop, street-dance, stb.

Több különböző koreográfiával lehetett nevezni.

 Korcsoport:     I. Korcsoport                          6-10 év
                        II. Korcsoport           11-14 év
                        III. Korcsoport           15-19 év
                        IV. korcsoport 20 évtől

Értékelés korcsoportonként:                Kiemelt Arany minősítés                                                              Arany minősítés
                                                            Ezüst minősítés
                                                            Bronz minősítés

A verseny időpontja: 2018. május 12. (szombat) 9,00 óra

A verseny helyszíne: Kertvárosi Általános Iskola, Nyíregyháza, Könyök u. 1/a

Zsűri tagjai

Andóné Kujbus Nóra: A Free Dance Alapfokú Művészeti Iskola Intézményvezetője
Párniczkyné Szilva Erzsébet
Thiárd Laforeszt Erika
Magyar Dávid
Szilágyiné Újlaki Mariann

Verseny eredmények

1

Nagyecsed Báthori 11. o

társastánc

III.

Free Dance AMI Ködöböcz Sándor

Ha híres leszek/bécsi keringő

Ezüst

2

Nagyecsed Báthori 6

társastánc

II.

Free Dance AMI Ködöböcz Sándor

Hungária-mix

Bronz

3

Nárcisz

moderntánc

I.

Free Dance AMI  Baloghné Szabó Aliz

Kicsik és nagyok

Bronz

4

Gégényi Rokolya Néptánccsoport

néptánc

I.

Free Dance       Szalkayné Szénégető Krisztina

hármat tojott a fekete kánya

Arany

5

Nyírtassi Tarsoly Néptánccsopot

néptánc

III.

Free Dance AMI  Szalkayné Krisztina

Már ezután úgy élem világom….szatmári táncok

Bronz

6

Ti-ti-tá Tánccsoport

néptánc

I.

Free Dance AMI Nyírtass  Szalkayné Krisztina, Oszlánszki Patrik

Az elveszített zsebkendő

Ezüst

7

Platánfa Tánccsoport

néptánc

I.

Free Dance AMI Laskod      Szalkayné Krisztina, Oszlánszki Patrik

Dunántúli vigadalom

ezüst

8

Csengersimai lányok

társastánc

II.

Free Dance AMI, Orosz Anna

Cha cha cha

bronz

9

Free Dance Ami Vaja

moderntánc

I.

Free Dance AMI   Baloghné Szabó Aliz

Umbrella Dance

ezüst

10

Gacsályi Tinik

társastánc

II.

Free Dance AMI  Orosz Anna

Modern walcer

bronz

11

Free Dance Ami Vaja

moderntánc

I.

Free Dance AMI  baloghné Szabó Aliz

Rockabye

ezüst

12

Rozsály Dance

társastánc

II.

Free Dance AMI  Orosz Anna

Modern bécsi

bronz

13

Csorvási Hanna-Rápolti Kitti

moderntánc

II.

Free Dance AMI Csenger   Kokinda Nikoletta

goodbye

arany

14

Vincze Vivien-Végh Vivien

egyéb

I.

Free Dance AMI

Rázd meg

bronz

15

Rozsály Dance

társastánc

II.

Free Dance AMI Orosz Anna

Country rock

ezüst

16

Nagyecsed Báthori 8

társastánc

II.

Free Dance AMI Ködöböcz Sándor

Grease

ezüst

17

Rozsály Dance

társastánc

II.

Free Dance AMI Orosz Anna

Tangó variáció

ezüst

18

King Girls

egyéb

I.

Free Dance AMI

Nincs megállás

ezüst

19

Free Dance Ami Vaja

egyéb:Hip-hop

II.

Free Dance AMI Baloghné Szabó Aliz

Chess Dance

bronz

20

Csengeri Gráciák

moderntánc

II.

Free Dance AMI  Kokinda Nikoletta

Fehér léptek

arany

21

Szabad a tánc Néptáncegyüttes

néptánc

II.

Free Dance AMI Bíborka AMI  Andóné Kujbus Nóra, Oszlánszki Patrik

Szatmárban jártunk…

kiemelt arany

22

Algács Tamás Bence

néptánc

I.

Free Dance Ami Leleszi Máté

AZ enyémet...Nagyecsedi Verbunk

arany

23

Tomócsik Milán

néptánc

II.

Free Dance AMI Laskod Oszlánszki Patrik

Méhkeréki táncok

kiemelt arany

24

Birke Szabolcs

néptánc

II.

Free Dance Ami Oszlánszki Patrik

Nagyecsedi Verbunk

arany

25

Lábas Zoltán 

néptánc

III.

Free Dance AMI  Oszlánszki Patrik

Nagyecsedi Verbunk

ezüst

26

Tomócsik Milán

néptánc

II.

Free Dance AMI Laskod    Oszlánszki Patrik

Rábaközi Dus

arany

27

Lábas Zoltán és Sipos Enikő

néptánc

III.

Free Dance AMI  Szalkayné Szénégető Krisztina

Nagyecsedi Csárdás és friss

ezüst

28

Free Dance Ami Vaja

egyéb: hip-hop

II.

Free Dance AMI  Baloghné Szabó Aliz

Feeling

ezüst

29

Szabad a tánc Kamara Néptánccsoport

néptánc

III.

Free Dance AMI Andóné Kujbus Nóra, Oszlánszki Patrik

Hárman párban

arany

30

Palásti Néptánccsoport

néptánc

III.

Free Dance AMI Szalkayné Szénégető Krisztina Magy

Zöld erdőben de magos

arany

31

Tomócsik Milán, Filep Luca

néptánc

II.

Free Dance AMI Laskod  Oszlánszki Patrik

Nagyecsedi lassú és friss csárdás

ezüst

32

Biró Balázs - Biró Boglárka

néptánc

II.

Free Dance AMI Andóné Kujbus Nóra

Ecsedi táncok

ezüst

33

Nagyecsed Báthori 11. o

társastánc

III.

Free Dance AMI

Ha híres leszek/bécsi keringő

Ezüst

 

ZONGORA verseny

  1. Korcsoport: Előképző évfolyamok, A/1
  2. Korcsoport: A/2, A/3

III. Korcsoport:          A/4, A/5                    

  1. Korcsoport: A/6, továbbképző évfolyamok

 

Az I. korcsoportban 2 szabadon választott, különböző stílusú mű előadása a követelmény.

A II, III, IV. korcsoportban a kötelező egy magyar, a második egy külföldi vagy ismeretlen szerző műve.

Helyszín:        Apáczai Csere János Általános Iskola,  Nyíregyháza, Erdő sor 7.

Időpont:         2018. május 12. (szombat), 10.00 – Ünnepélyes megnyitó

09.00– Regisztrálás és hangszer kipróbálása

Zsűri elnöke: Nadzon Gusztáv nyugalmazott főiskolai docens

Zsűri tagok: Béres Mihály, Bodnár Sándorné

Eredmények

Hanyu Bianka

A/1

Hentné Cserági Erika

Free Dance AMI Szorgalmatos

Ezüst

Molnár Nóra Angyalka

A/1

Hentné Cserági Erika

Free Dance AMI Szorgalmatos

Bronz

Tályai Loretta

A/2

Hentné Cserági Erika

Free Dance AMI Szorgalmatos

Bronz

Kovács Martin

EK

Kremniczky Tímea

Free Dance AMI Nyírlugos

Bronz

Mocsár Lionel

A/1

Kremniczky Tímea

Free Dance AMI Nyírlugos

Bronz

Sztolyka Száva Klára

A/1

Kremniczky Tímea

Free Dance AMI Rozsály

Bronz

Üveges Csenge

A/1

Kremniczky Tímea

Free Dance AMI Nyírlugos

Arany

Hugert Kincső

A/2

Kremniczky Tímea

Free Dance AMI Nyírlugos

Ezüst

Kavalecz Rubin

A/2

Hentné Cserági Erika

Free Dance AMI Nyírlugos

Ezüst

Nagy Evelin

A/2

Hentné Cserági Erika

Free Dance AMI Nyírlugos

Bronz

Pósán Antónia Emma

A/2

Hentné Cserági Erika

Free Dance AMI Nyírlugos

Bronz

Bálega Réka

A/3

Hentné Cserági Erika

Free Dance AMI Nyírlugos

Bronz

Nagy Lili

A/3

Hentné Cserági Erika

Free Dance AMI Nyírlugos

Ezüst

Hegedűs Nóra

A/5

Hentné Cserági Erika

Free Dance AMI Nyírlugos

Arany

Horváth Mirjam

A/1

Hegedűsné Chriszt Judit

Free Dance AMI Magy

Arany

 

Képzőművészeti á

Korcsoportok:            I. Korcsoport                          6-10 év
                                  II. Korcsoport 11-15 év
                                  III. Korcsoport           16-22 év

 A pályázat témája: „Találkozás a tavasszal”

Technika: Szabadon választott

Tetszőlegesen választható technika: grafika, festmény, montázs, frottázs, nyomatok, metszetek, plasztika stb.

Eredmények

 

 

VARGA JÁZMIN 10

III.

 

CSOBOLYÓ ANNA 9

II.

 

KÓTI DÓRA 10

V.

 

NAGY ESZER 9

IV.

 

HUGERT DORKA 7

VI.

 

Egyéb versenyek

Föl szállott a páva felnőtt néptánc tehetségkutató verseny 2017

Oszlánszki Patrik és Bulyáki Anett pedagógiai asszisztensek képviselték iskolánkat. bronz pávások lettek.

 Rubin Cipők Nádudvar- 2018. 04. 21.

A Szorgalmatosi csoport arany minősítést kapott. Felkészítő tanár: Baloghné Szabó Aliz

III. Országos Hagyományőrző Minősítő Verseny Penészlek

Gégény: szólótánc- Algács Tamás Bence  I. korcsoport - ARANY MINŐSÍTÉS.

Magyi néptánc csoport ezüst minősítés

Felkészítő tanár: Szalkayné Szénégető Krisztina

Nemzetközi kapcsolatok

Idén áprilisban, Törökországban, Kocaeliben a Nemzetközi Gyermek Néptánc Fesztiválon a „Szabad a tánc” gyermek csoport képviselte a Free Dance és a Bíborka művészeti iskolát.  A hét nagyon sok programmal telt. A gyerekek nagyon jól érezték magukat. A fogadó családok kedvesek, közvetlenek voltak. A tanulók és a kísérők is maximális ellátásban részesültek.

 

Fesztivál: IV. Free Dance fesztivál megrendezésre került 2018. 06. 8- 13.

A néptánc, társastánc, moderntánc tanszak pedagógusai részt vettek a szervezésben, lebonyolításban. Macedónia, Ukrajna, Románia együttesei mellett számos magyar együttes vett részt a rendezvényen.  Fellépési helyszínek: Nagyecsed, Gégény, Nyíregyháza. A helyszínek önkormányzatai maximálisan támogatták rendezvényünket. A fesztiválnapok sikeresen lezajlottak, a csoportok színvonalas produkciókat adtak.

Felelősök: Andóné Kujbus Nóra, Nyíriné Halasi Anita

 Fesztivál program

Péntek:

Érkezés, szállás elfoglalása

Nagyecsed: vacsora, Pásztorok éjszakája program megtekintése

Szombat

  1. Fesztivál nap- Nagyecsed
  • Fogathajtó verseny megtekintése
  • Felvonulás
  • Megnyitó és ajándékozás
  • Fesztivál műsor

Vasárnap

  1. Fesztivál nap- Nagyecsed
  • Délelőtt: Szabad program (strandolási lehetőség a szálláson, városnézés)
  • Délután: Előadás (minden csoport 5 percet táncol)

Kísér a Bürkös zenekar

  • Közös program: magyar est, románia estje

Hétfő

  1. Fesztivál nap- Nyíregyháza

Délelőtt: rendhagyó táncórák és bemutatók

1.  Macedónia – 11,00 Apáczai Csere János Általános Iskola és AMI

2. Blitz - Ukrajna – 10,30 Arany János Általános Iskola és Gimnázium

3. Araks örmény nemzetiségi csoport – 11,00  Kertvárosi Általános Iskola

4. Románia magyar és román csapat – 11,00 Bem József Általános Iskola

Délután: fesztivál gálaműsor

 Kedd

  1. Fesztivál nap- Gégény
  • Ebéd
  • Felvonulás
  • Fesztivál gálaműsor
  • Búcsúest